Porady żywieniowe dr Hall

KROK 1 – TUTAJ ZACZNIJ – wstęp do planowania prawidłowego fuelingu sportowego

Sekrety żywienia w sporcie:  co, jak i kiedy stosować, aby zwiększyć moc, wytrzymałość i przyspieszyć regenerację 

Jak często zastanawiasz się, czy to, co zabierasz na trening, naprawdę wspiera Twoją wydolność? Czy świadomie dobierasz produkty do konkretnej jednostki treningowej, czy raczej sięgasz po to, co akurat masz pod ręką? Zdarzały Ci się spadki energii, które uniemożliwiły dokończenie treningu? A może rezygnowałeś z przekąski, bo miałeś dość monotonii słodkiego smaku? Strategia żywieniowa jest równie ważna, co plan treningowy – zarówno przed zawodami, jak i w ich trakcie. 

Podczas dążenia do maksymalnej formy zwracamy uwagę na każdy detal: wybór najlepszego sprzętu, analizę parametrów czy regularne zgrupowania. To wszystko ma pomóc osiągnąć optymalną formę na początku i w trakcie sezonu.

Często jednak zapominamy o fundamencie sukcesu – odpowiednim żywieniu. Zarówno żywienie około treningowe, jak i podczas samej aktywności czy startów odgrywa kluczową rolę. Badania jasno pokazują, że właściwa strategia żywieniowa może znacząco poprawić wydajność i regenerację.

Chociaż żywienie sportowe wydaje się oczywiste, rzeczywistość jest bardziej złożona. Wybór odpowiednich produktów, ich jakości oraz właściwych proporcji często bywa problematyczne. Decyzje są często oparte na zasłyszanych opiniach, które nie zawsze mają naukowe uzasadnienie.

W efekcie, nawet posiadając pełną gamę produktów, ich niewłaściwe zastosowanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Brak wiedzy o różnicach między produktami oraz o ich adekwatnym zastosowaniu jest główną przeszkodą w osiągnięciu optymalnych efektów.

Kluczem do sukcesu jest znajomość produktów, które nie tylko są wysokiej jakości, ale także dobrze tolerowane przez organizm. Równie ważna jest świadomość, jak prawidłowo stosować je w zależności od:

  • czasu trwania treningu,
  • intensywności wysiłku,
  • warunków zewnętrznych.

Umiejętność rozróżnienia, kiedy sięgnąć po napój izotoniczny, a kiedy po baton, galaretki czy żel o wysokiej zawartości węglowodanów, jest nieoceniona w codziennym treningu i na zawodach.

Naszym celem jest edukacja! Chcemy pokazać, jak właściwie dobierać produkty dla sportowców i dostosowywać je do obciążeń treningowych.

Dowiesz się, jak przebiegają procesy adaptacyjne organizmu oraz jak zoptymalizować podaż węglowodanów podczas treningów i zawodów. Poznasz także tajniki regeneracji, która z odpowiednim planem żywieniowym może przebiegać znacznie efektywniej.

Regularnie poruszymy tematy, które pomogą Ci właściwie zaplanować strategię żywieniową, eliminując ryzyko dyskomfortu żołądkowo-jelitowego. Dzięki temu zyskasz przewagę na trasie, poprawisz swoje wyniki i przyspieszyszregenerację. Z 226ERS planowanie żywienia staje się proste i skuteczne!


Stay tuned!

dr Marianna Hall i Alicja Szopinska 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *